Cíle pro rok 2017

Můj první článek o plnění cílů..tedy o plánování cílů. Je sobotní ráno, tedy skoro už před obědem a mé myšlenky jsou opět někde ve filozofické sféře a to ani nemusím hulit, fetovat či pít alko. Přiznám se, že nejsem ani po akci, kdy myšlenky bývají dosti uvolněné a docela i někdy příjemné.

Proč mne vlastně napadlo sepsat tento článek?

Asi proto, abych si nějakým způsobem pročistil, uspořádal, vyhnal z hlavy myšlenky … a taky proto, že jsem byl „nakažen“ ostatními, kteří na internetu píšou své postřehy převážně z online byznysu, z cest, ze života a tak všelijak. Ačkoliv je to již měsíc, co většina publikovala své shrnutí předchozího roku a plány na další, já se rozhodl až teď.

Přínos?

Možná žádný. Možná velký. I když teď si nejsem jistý, zda to má smysl, jdu do toho. I z toho důvodu, že poslední čas těch informací je tolik, že spoustu z nich zapomínám…a to mě štve, což se pak přenáší i na ostatní…ta má nasranost.. (nesnáším nevrlost a ještě více, když ji mám já…kromě toho ještě hádky a nevědomost…možná toho je více, ale teď mne zrovna nic víc nenapadá). Nevím proč prostě to tak cítím. Asi divnej věk..(28)

Přínos vidím hlavně v tom, že možná někoho dalšího inspiruji ke změně a že si třeba já v budoucnu (za rok za 2 za 20 jestli teda tady budu), až budu číst tyto odstavce uvědomím, jaký „mladý“ kokos/t jsem byl 😀 . Člověk v padesáti si prostě nemůže pamatovat, co dělal před 20ti lety v sobotu v ráno pokud to nebylo fakt super nebo něco nezapomenutelného 🙂 . Což dnes určitě není.

Takže cíle pro rok 2017

Číslování neznamená prioritu!

 1. rozjet podnikání a nezkrachovat 😀 (finančně z podnikání vyrůst o 100%)
 2. myslet více na zdraví, poslední dobou mne nějak hryže v myšlenkách to co jím
 3. být pozitivnější k rodině kamarádům
 4. více sportovat a nezničit se…na druhou stranu některé aktivity ukončit…celkově se více hýbat, protože podnikání i hlavní práce je kancelářská činnost
 5. dokončit jednu část/etapu domu (hlavně koupelnu, topení, elektro) vybavení a přesunout tam své podnikání, protože spát („odpočívat“) a podnikat v jedné místnosti není ono.
 6. k podnikání potřebuji hlavně 3 věci internet, mobil a počítat…první dvě věci jsou ok…bohužel třetí již dosluhuje a někdy je to s ní o nervy…prostě to chce lepší stroj. Značka, do které bych chtěl opět jít je LENOVO. Zatím s věcmi od ní nemám problémy. Je to taková střední třída…přemýšlel jsem i o Macu a iphonu, ale toto už je vyšší třída, jiný styl, na který ještě nejsem připraven…jak finančně tak i myšlenkově.
 7. začít jezdit autem… ale hlavně si vyzvednout nový řidičák poté co jsem jej měl měsíc propadnutý 😀 … ačkoliv toto jde proti minimalismu :/
 8. koupit auto … toto si myslím neklapne, avšak rád bych. Peníze budu dávat do jiných důležitějších věcí. … opět proti minimalismu
 9. více přemýšlet o minimalismu – „Méně často znamená více.“
 10. don’t be evil je pěkné motto, kterým bych se chtěl řídit
 11. vzkaz pro mé budoucí já … napsat a někde ukrýt … prostě to, co nechci psát veřejně.

Myslím, že cílů je hodně a ani jsem nečekal, že jich tolik napíšu doufám, že alespoň část jich splním. Doufám, že za rok si udělám čas na zhodnocení, zda jsem svých cílů dosáhl 🙂

PS pro mé budoucí já: Doufám, že se máš líp … nelituj ničeho!

No nic je potřeba jít pomoct taťkovi se stropem…tak zas příště.

1 komentář u „Cíle pro rok 2017“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *