Lego jako fajn investice?

Při brouzdání na internetu jsem si všiml jednoho příspěvku na fóru webtrhu od Pavla Horelici o investování do lega. Zajímavé až podivné či šílené téma, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak smysl to určitě má, avšak ne každé lego se určitě hodí a jsou zde i určitá rizika.

Co je LEGO?

Lego zná určitě každý z nás. Jedná se o různé stavebnice z plastu. Úplný základ jsou lego kostičky (Lego bricks), které jsou dále rozšířené o různé minifigurky a dílky prakticky jakéhokoliv tvaru a vzhledu. Díku tomu postavíte prakticky cokoliv a jakkoliv velké! Od vesmírných lodí po památky, stroje… opravdu cokoliv. Byl jsem na výstavě (ve SportAréně na Lipně v roce 2016) a můžu říct, že to byla bomba. Neuvěřitelné kolik času lidé strávili nad výstavbou..

Další výstava by měla být na Letňanech v Praze od 1. dubna do 30. června 2017 vřele doporučuji navštívit.

http://www.ujizdimenakostkach.cz/cs/info/6-kostkomanie

Investice

Investování do lega má určitě své kouzlo..avšak osobně se s tím setkávám prvně. Do jisté míry mne investování jako takové zajímá. Pokud se nějaká příležitost naskytne (nějaká zajímavá), rád se nad ní alespoň pozastavím.

Napadá mne myšlenka, do kterého lega se vyplatí investovat? Investovat do něčeho čeho je moc (například do lego kostiček) si myslím není až tak správné. A to nejen z důvodu, že investujeme s vidinou zisku ne ztráty. Myslím, že zásadní důvod je prostě ten, že hodnotu získává hlavně to co je unikátní/jedinečné až vyjímečné…Například unikátní série figurek. Ale jejich cena je již opravdu někde jinde…vyšší tisíce.

Člověk by měl být obezřetný. Pozor na pády! I když člověk investuje do opravdu unikátních kousků, existuje riziko nových edicí. Nové kopie můžou zlikvidovat námi těžce naspořené investice. Ale to prostě k investování patří.

A co se týče likvidity – nad ní je třeba se také zamyslet. Zda opravdu daná série bude žádaná.

Předtím než začneme investovat do lega, je třeba se vzdělávat a hledat další informace.

Možná je naleznete zde:

1 komentář u „Lego jako fajn investice?“

  1. Stavebnice my strašně přirostli k srdci. Kupoval sem svému synovi lego kde se stavil hrad a natolik mě to dostalo, že sem si koupil vlastní „těžkou edici“ (teda tak sem to aspoň malému naznačil) 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *