Změna hesla při podání souhrnného hlášení

Jsem téměř vytočen z toho, na jak banální věci se dá luxusně zaseknout. Při mém druhém souhrnném podání jsem narazil na problém s přihlášením do datové schránky.

Taková jednoduchá věc jako vyžadovaná změna hesla při odeslání hlášení a člověka málem trefí. Což o to, člověk by rád změnil heslo, ale když neví jak?! Na přihlašovací stránce do datové schránky není nikde ani zmínka o tom, jak jej změnit! (Tedy alespoň v případě, kdy odesíláte souhrnné hlášení).

Co na plat….na řadu přichází google… a hledám a hledám a čtu a čtu…až jsem se dočetl, že změna hesla je vyžadována automaticky po 90 dnech…Můžete si jej v administraci vypnout, ale to se musíte přihlásit…takže čtu a dál a pak jsem našel zmínku o tom, že po prvním přihlášení po 90 dnech systém automaticky umožní změnu hesla..no jo jenže už teď se zkouším přihlásit.

Kámen úrazu je v tom, že se přihlašuji přes špatnou stránku!!!

Musíte zadat https://www.mojedatovaschranka.cz/ pak dojde k přesměrování na nějakou stránku a pak se přihlásíte a pokud máte heslo starší 90 dnů, tak Vám systém nabídne změnu.

Pozor! Při odeslání souhrnného hlášení z daňového portálu a následném přihlášení do datové schránky (kvůli potvrzení) na Vás vyskočí hláška, že musíte změnit heslo (kvůli tomu, že je starší 90ti dní), ale už nepíšou jak ho změnit….nj někomu nakopat zadnici…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *